Bize Ulaşın

Uz.Dr. Yasemin Şimşek – Psikiyatrist • Psikoterapist

ACT ( Kabul ve Kararlılık Terapisi )

1983 Eskişehir doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Eskişehir’de tamamladım. 2007 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. Pratisyen hekim olarak 10 ay mecburi hizmet yaptım.

2008-2014 yılları arasında İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Psikiyatri uzmanlık eğitimini tamamladım. 2014 yılında Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Psikiyatri uzmanı olarak göreve başladım.

2016 yılında Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ‘kronik ruhsal hastalığı’ olan bireyler için ‘Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin ikincisinin kurulmasında yer aldım.

2020 Aralık ayına kadar merkezin sorumlu doktoru olarak çalıştım. Ayrıca, 2018-2020 Aralık yılları arasında AMATEM (Alkol ve madde bağımlılığı tedavi merkezi) sorumlu uzman doktoru olarak görev yaptım. Bu süre boyunca, il genelinde madde bağımlılığını önleme konusunda, farklı kurum ve kuruluşlarda seminer ve konferanslar verdim.

Hastanın kendi hayatlarının kontrolünü sağlamaları amacıyla; BAHAR
(Bağımlı hastalar için ayakta rehabilitasyon) Merkezi’nin kuruluş çalışmalarında yer aldım. Ayrıca AMATEM ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi sorumluluğum yanında; Pandeminin başından itibaren Kayseri Devlet Hastanesi’nin 30 yataklı kapalı psikiyatri
kliniği sorumlu hekimi olarak görev yaptım.

2021 yılında Bodrum Devlet Hastanesi Psikiyatri Polikliniği’nde Psikiyatri Uzmanı olarak göreve başladım.

2022 Ocak ayı itibariyle; kendi muayenemi açmak için, Bodrum Devlet Hastanesi’nde ki görevimden ayrıldım. 

Online Terapi İçin Hemen Ara